У яких ситуаціях дозаправка фреону в систему автокондиціонування не має сенсу
Холодоагент для автомобільних кондиціонерів – річ незамінна. Майже всі сучасні машини обладнання системою клімат-контролю того чи іншого покоління. І всі вони абсолютно без винятку вимагають такої хімії, як фреон для автокондиціонерів. Тому що немає холодоагенту – немає працюючого автокондиціонера.
Зрозуміло, систему кондиціювання необхідно чистити, вчасно перевіряти на справність та наявність необхідного обсягу робочих рідин. Тому періодично потрібно купити фреон для автокондиціонера. На щастя, із цим питанням проблем в Україні не виникає. Наприклад, через каталог інтернет-магазин AD-Instrument можна не те що холодоагент придбати, а цілу автоматичну станцію заправки.
Але іноді трапляються ситуації, за яких дозаправка фреоном ніяк не допомагає усунути проблеми у роботі автомобільного кондиціонера. І навіть повна заміна робочих рідин не допомагає. У цій статті ми розповімо, чому можуть виникнути такі проблеми.
Чому потрібна заміна холодоагенту для автомобільних кондиціонерів
Відомо, що системи кондиціювання періодично потребують дозаправки холодоагентом. Це відбувається з багатьох причин. Серед них порушення герметичності (простіше кажучи, витік фреону), а також природні втрати, пов'язані із тривалим терміном служби. У побуті останні трапляються досить рідко, оскільки період служби справної спліт системи досить довгий.
З автомобільним кондиціонером все інакше. Через вібрації та високу ймовірність механічних пошкоджень та контакту елементів автокондиціонера з агресивними хімічними речовинами, холодоагент витрачається куди швидше.
Резюмуючи, можна сказати, що через складніші умови експлуатації, фреон для автокондиціонерів вимагає більш частої заміни. До речі, якщо при перевірці помітний рівень, що знизився, але це не критично, зовсім не обов'язково проводити повноцінну процедуру. Допускається дозаправка.
Який фреон для автокондиціонера підійде вашій машині
Зверніть увагу, що сьогодні немає універсального холодоагенту для автомобільних кондиціонерів (та й для будь-якого холодильного обладнання в принципі). Існує 4 – 6 різновидів із різним хімічним складом. Відповідно, заправити автокондиціонер можна лише тим фреоном, під який спочатку створювалася конструкція. І це дуже важливо, адже помилка може повністю вивести систему з ладу. Як правило, інформація про марку холодоагенту для автокондиціонера вказана в технічній документації або на спеціальному шильдику.
Як часто потрібно міняти холодоагент для автокондиціонера
Частота технічного обслуговування автомобільних кондиціонерів залежить від стану устаткування загалом. Так, на новій машині останньої моделі заміна фреону потрібна, в середньому, раз на три роки. Це дуже приблизно, оскільки виробники часто дають конкретні рекомендації під свою продукцію.
Однак для старої машини заміна холодоагенту для автокондиціонерів передбачається не рідше ніж раз на рік. А якщо система не в порядку, то дозаправка фреоном буде потрібно ще частіше.
Помітити, що виникла така необхідність, нескладно: автомобільний кондиціонер починає барахлити, а перевірка показує, що рівень холодоагенту є недостатнім.
Коли новий фреон не розв'язує проблему з автомобільним кондиціонером
Однак уявіть, що ви повністю дотримуєтеся рекомендацій виробника або вашого автомеханіка, вчасно змінюєте холодоагент автомобільного кондиціонера, а комфортного клімату в салоні все немає і немає. Дозаправка не допомагає, а частота цих процедур стає лякаючою.
У цій ситуації фреон для автомобільних кондиціонерів не допоможе. Причому вашої провини в ситуації може й не бути. Занадто велика витрата холодоагенту для автокондиціонерів може бути пов'язана лише з однією проблемою та ім'я їй: порушення герметичності системи. І прорив може бути абсолютно на будь-якій ділянці. Численні сполучні та ущільнювальні елементи теж не вічні, до того ж, схильні до механічних пошкоджень. Адже є ще й радіатор – теплообмінник, який дозволяє фреону для автокондиціонерів «скинути» зайву температуру.
Необхідно розуміти одне, якщо порушена герметичність системи, витік холодоагенту стає безперервним і його швидкість з часом збільшується. Тому немає жодного сенсу у заміні чи дозаправці, адже все відлетить «у трубу» і це у прямому значенні слова.
Що робити, якщо порушена герметичність системи кондиціювання в авто
Якщо виникла підозра такого роду, необхідно зробити два кроки:
- відключити автомобільний кондиціонер (нічого доламувати те, що ще ціле);
- негайно вирушити на станцію технічного обслуговування.
Справа в тому, що при всій своїй простоті автокондиціонер є системою з безліччю елементів, а фреон може перебувати як в рідкій, так і в газоподібній формі. Тому помітити його витік буває дуже складно. Фахівці протестують усі елементи автокондиціонера за допомогою спеціального обладнання. Також може бути використаний холодоагент зі спеціальними добавками у складі, які виступають у ролі кольорового маркера.
Фреон для автокондиціонера купити через каталог AD-Instrument
Насамкінець варто сказати, що хоча штатна заправка фреоном автомобільного кондиціонера і не вимагає багато спеціального обладнання, звертатися за цією послугою краще туди, де є заправні станції. І краще якщо вони будуть автоматичними, як у каталозі нашого магазину AD-Instrument. Це пов'язано з тим, що заміна холодоагенту для автокондиціонерів є процедурою, яка потребує ювелірної точності. Занадто багато так само погано, як і надто мало. А ще можна додати масло, коли воно не потрібно або навпаки, забути про цей компонент. Та й потрібно знати, де можна фреон для автокондиціонера купити дійсно якісний і у відповідному обсязі.
- Як зрозуміти, що потрібний ремонт ходової частини вантажівки? До чого може привести економія автопідйомника? Значення укомплектованого набору для демонтажу кріплень, шарнірів та втулок? Про все це докладно у статті.
- Шиномонтажні майстерні можуть бути спеціалізованими або бути частиною СТО. Однак без спеціального обладнання не обійтись. Одним із перших необхідний шиномонтажний верстат 🛠️. Як вибрати хороший поговоримо у статті.