Що робити, якщо гвинтовий компресор не набирає тиску?
Гвинтовий компресор універсальний, набув широкого поширення як джерело живлення пневматичних інструментів, обладнання для ремонту, фарбування та обслуговування автомобілів. Розберемо докладніше, чому гвинтовий компресор не набирає тиску. Тим, хто ще не знає, де купити оригінальні гвинтові компресори в Україні, рекомендуємо заглянути в наш каталог AD-Instrument.
Основні причини, чому гвинтовий компресор не набирає тиску
Питання, чому гвинтовий компресор не набирає тиск, виникає досить часто. У більшості випадків причина криється у неналежній технічній експлуатації обладнання, зокрема у використанні низькоякісної олії, перевищенні температурного режиму, який рекомендований для роботи компресора, а також у зносі гвинтової пари, поломці термостату та виході з ладу масляного або повітряного фільтра.
У компресорі гвинтовий блок є найдорожчим і найважливішим елементом. Про його вихід з ладу вказує не лише недостатній рівень тиску, але й вібрації, скрегіт підвищення робочої температури самого блоку.
Якщо конструкцією гвинтового компресора передбачено ремінь між двигуном та гвинтовим блоком, не зайвою буде перевірка його цілісності. Для цього достатньо зняти бічну кришку.
Розгерметизація сполучних елементів гвинтових компресорів
Ще одна часта відповідь на запитання, чому гвинтовий компресор не набирає тиск — це розгерметизація. Вона виникає в гайках, ущільнювачах і затискачі через постійну вібрацію. Через війну через ослаблення відбувається витік повітря.
Ця несправність не є критичною. Користувачеві достатньо провести огляд гвинтового компресора, зокрема основних патрубків і різьбових з'єднань. Порада: обов'язково перевірте щільність приєднання клапанів, вимірювальних пристроїв та інших модулів. Якщо таким оглядом вдалося виявити, чому гвинтовий компресор не набирає тиску, візьміть гайковий ключ відповідного розміру і щільно закрутіть гайки. За потреби замініть ущільнювальні прокладки у гвинтовому компресорі.
При повторній перевірці на місця з'єднання нанесіть мильний розчин та запустіть гвинтовий компресор. Якщо витік повітря не вдалося усунути, неозброєним оком будуть видні бульбашки повітря, що інтенсивно утворюються. Як показує практика, особливої уваги вимагає кран зливу конденсату, саме він часто є відповіддю на питання, чому гвинтовий компресор не набирає тиску.
Уникнути багатьох несправностей можна проведенням систематичних профілактичних заходів. Наприклад, заміна ремкомплекту клапана, що всмоктує, повинна проводитися кожні 6000-8000 годин роботи гвинтового компресора. Заміна набору клапана мінімального тиску проводиться рідше кожні 8000-10000 годин.
Знос клапанних пластин та компресійних кілець гвинтового компресора
Перше, що потрібно зробити, щоб уникнути цієї несправності — перевірити всмоктування. Для цього потрібно відкрутити повітряний фільтр. Варто відзначити, що при роботі гвинтових компресорів основне навантаження припадає саме на кільця ущільнювачів. Заміна провадиться досить швидко і не призводить до тривалого простою обладнання.
Поломка зворотного клапана проявляється не лише низьким рівнем тиску. Виникає перегрів компресора. Для усунення несправності конструкція потребує повного аналізу.
Зниження потужності електродвигуна гвинтового компресора
Зниження ефективності електродвигуна гвинтового компресора виникає з-за нагару та внутрішніх забруднень, які неминуче виникають у процесі експлуатації. Причина цього — низькоякісні технічні рідини. До цієї ж категорії причин можна віднести засмічення, що виникають через нерегулярну перевірку повітряного фільтра. Вихід з ладу деталей гвинтового компресора супроводжується збільшенням витрати мастильних рідин та нагріванням.
Програмні помилки гвинтових компресорів
Виникнення програмних помилок може призвести до того, що гвинтовий компресор частково або повністю перестане нагнітати тиск до необхідного рівня. Ця несправність повинна бути ліквідована виключно кваліфікованими співробітниками сервісного центру.
До програмних помилок належать неправильні налаштування контролера, зокрема некоректне визначення цільового тиску та межі включення та вимкнення, збої програмного забезпечення, конфлікти в програмних модулях через несумісність ПЗ, некоректні показання та збої датчиків температури та тиску, програмні обмеження, наприклад, режим енергозбереження що обмежує максимальний тиск.
Тепер ви знаєте, чому гвинтовий компресор не набирає тиску, залишається ліквідувати причину, а краще її попередити.