Інноваційні технології в балансувальних верстатах: що нового на ринку
Перший балансувальний верстат був випущений 1946 року. Чи варто говорити, що дітище Хантера стало справжньою революцією у сфері балансування коліс. Однак на цьому активний розвиток та вдосконалення не закінчилося: впровадження нових функцій у балансувальні верстати, спрощення та повна автоматизація процесу, підвищення безпеки та впровадження принципів універсальності. Розглянемо останні новинки, представлені виробниками балансувальних верстатів для коліс.
Інноваційні рішення у балансувальних верстатах Hunter
Виробник балансувальних верстатів для коліс розширив свою лінійку моделями, які при виконанні динамічного балансування враховують кілька параметрів і не обмежуються лише шириною коліс. Управлінням балансувального верстата зчитується профіль колісних дисків, а також визначається наявність декількох центрів дисбалансу.
Купівля та встановлення таких балансувальних верстатів значно спрощує процеси, дозволяє збільшити клієнтопотік, а також вигідно відрізняє від конкурентів якістю послуг, що надаються.
Новинкою Hunter можна назвати і модель балансувального верстата, що дає можливість виконувати балансування окремо на кожне колесо та пропонує оптимальні варіанти переміщення коліс місцями. Все це позитивно позначається на безпеці їзди.
Останні кілька років виробник балансувальних верстатів Hunter приводить нові моделі до однієї платформи і оснащує їх двигуном на електронному управлінні.
Функціональність та ефективність нової лінійки верстатів для балансування коліс від Hunter також досягається опцією віброконтролю. Притискний ролик діє з зусиллям 635 кг на кожне колесо, імітуючи реальні умови дорожнього покриття. Завдяки цьому виявляється дисбаланс, викликаний биттям покришки об диск та некоректною установкою бортів. Балансування на такому верстаті нічим не відрізняється від промислової підготовки шин, авто отримує параметри ходу нової машини.
Балансувальні верстати Hunter GSP мають встановлене програмне забезпечення на Linux, яка сама по собі має значний функціонал. Технологія SmartWay, реалізована в балансувальних верстатах, ґрунтується на обчисленні статичних та парних векторів дисбалансу. Інновації торкнулися лінійки DSP, яку оснастили мікрочіпами, що забезпечують широкий діапазон робочих режимів.
Балансувальні верстати для коліс Sicam
Італійський виробник верстатів для балансування коліс Sicam презентував обладнання зі спеціальною лінійкою, завдяки якій вантаж самостійно приймає положення в необхідній точці. Від оператора балансувального верстата потрібна лише його фіксація. Саму функцію назвали ALUDATA та реалізували в моделях MB Engineering MB WB255 та SBM 260 AW.
До новинок можна віднести і здатність верстатів для балансування коліс автоматично вводити три основні параметри, зокрема, ширини диска, дистанції та діаметру. На даний момент такі балансувальні верстати для коліс випускаються лише Італією та Німеччиною.
Розширення лінійки верстатів для балансування коліс Hofmann
GEODYNA 9000P від Hofmann - верстат балансувальний з камерною технологією 3D та сенсорним монітором. Робота балансувального верстата починається зі сканування шини та обода стрічковими лазерами, вимірюється індекс бічного відведення шини, визначається місце плоского зносу та можливе пошкодження бортів, контролюється правильна посадка бортів, вимірюється бічне та радіальне биття. Усі дані систематизуються та виводяться на монітор верстата для балансування коліс. Справедливо буде сказати, що GEODYNA 9000P від Hofmann зараз дає найбільш повну і точну діагностику.