Як правильно підібрати шиномонтажне обладнання для власного автосервісу
Добір комплекту обладнання для шиномонтажу залежить від спектра послуг, що надаються, а також типу автомобілів, що обслуговуються. Невелика приватна майстерня в гаражі, шиномонтаж біля дороги для надання екстрених послуг, великий автосервіс або ремзона автобусного автопарку. Кожен із перерахованих варіантів розрахований на різну періодичність роботи й обслуговування певного розміру коліс.
Підбір обладнання для шиномонтажу за розміром коліс
Перше питання, на яке необхідно відповісти під час добору комплекту обладнання для шиномонтажу — з якими розмірами коліс доведеться працювати. Якщо ви плануєте універсальний шиномонтаж, який надає послуги як легковим, так і вантажним автомобілям, купуйте обладнання під колеса діаметром до 60 ⁇. Для обслуговування легкових авто досить верстатів під 47 ⁇.
Під час підбору обладнання для шиномонтажу враховується не тільки діаметр, але й ширина коліс. Колеса завширшки понад 16" встановлюються на вантажний транспорт, сільськогосподарську техніку та автобуси. Зверніть увагу, що в технічній документації балансувальних стендів вказується рекомендована ширина обода, а не покришки, оскільки саме його закріплюють на вал.
Практично все обладнання для шиномонтажу має під'єднання до мережі. Чим більший діаметр коліс здатний обслуговувати стенд, тим він потужніший. А отже, тим надійнішим має бути проводина. Такий підхід до вибору гарантує безпеку та стабільність роботи автосервісу.
Потужність комплектів обладнання для шиномонтажу
Для обслуговування легкових автомобілів досить верстатів із потужністю до 1 кВт, для їхньої експлуатації досить стандартної мережі 220 В. Такі моделі підійдуть для приватних майстерень, невеликих боксів і гаражів.
Велика потужність потрібна для роботи з колесами вантажного транспорту, обладнання має мати не менш ніж 3 кВт із під'єднанням до трифазної мережі. Універсальне обладнання для шиномонтажу може працювати як від 220, так і від 380 В, це зручно за наявності основної та резервної електромережі.
Корисна площа та обладнання для шиномонтажу
В Україні відкриття шиномонтажу — досить популярна бізнес-ідея, оскільки для її реалізації не потрібні великі площі. Здійснення мінімального спектра робіт можна виконати на площі 7-8 м2. Під час підбору комплекту обладнання для шиномонтажу враховуйте, що для комфортної роботи майстереві знадобиться вільний простір. За обмеженої площі верстати мають мати габарити основи не більш ніж 100 см. Для вантажного транспорту малогабаритні верстати не випускаються, тому розраховуйте на встановлення розміром 180-200 см.
Перелік обладнання для шиномонтажу
До стандартного комплекту обладнання для шиномонтажу входить:
-
домкрат або підіймач;
-
шиномонтажний стенд;
-
балансувальний верстат;
-
вулканізатор.
Шиномонтажні стіни можуть бути ручними й автоматичними. Перші менш зручні в експлуатації, оскільки не обладнуються автоматичним приводом і всі дії виконуються оператором. Автоматичні моделі збільшують продуктивність, скорочуються час проведення процедури та підійдуть для автосервісів із досить високим клієнтопотоком.
Під час вибору балансувального верстата віддайте перевагу досконалішим моделям, які обладнані точними обчислювальними пристроями та дисплеєм для зображення показників.
Як підіймальне обладнання для шиномонтажу можна використовувати домкрат, якщо ви плануєте обслуговувати виключно легкі автомобілі.
Вулканізатори — комплект обладнання для шиномонтажу, що дає змогу відновлювати цілісність покришок і камер. Для легкових автомобілів зручні стаціонарні моделі, для вантажних — краще встановити мобільний вулканізатор.
Додатково до комплекту обладнання для шиномонтажу можуть входити верстати для правлення дисків, електрогайковерти, шипувальне обладнання, регрувери (машинки для нарізання протектора), борторозширювачі, встановлення накачування шин азотом, бустери для вибухової накачування та підставки для миття коліс.
- Як зрозуміти, що потрібний ремонт ходової частини вантажівки? До чого може привести економія автопідйомника? Значення укомплектованого набору для демонтажу кріплень, шарнірів та втулок? Про все це докладно у статті.
- Шиномонтажні майстерні можуть бути спеціалізованими або бути частиною СТО. Однак без спеціального обладнання не обійтись. Одним із перших необхідний шиномонтажний верстат 🛠️. Як вибрати хороший поговоримо у статті.