Безпека роботи з балансувальними верстатами: важливі правила та рекомендації
Таке шиномонтажне обладнання як балансувальний верстат для коліс є незамінним елементом для станції технічного обслуговування. З його допомогою можна максимально вирівняти навантаження, що дозволить продовжити термін експлуатації гуми, а також захистить підвіску від передчасного зношування. Очевидно, що балансувальний верстат для шиномонтажу абсолютно незамінний. На щастя, у нашому каталозі ви без проблем зможете купити цю техніку, причому ціна буде найкращою в Україні.
У цій статті ми розповімо, де можна встановлювати балансувальний верстат для автосервісу. Адже це непросте обладнання, тому поводитися з ним потрібно акуратно. Також ми розповімо про основні правила безпеки, які потрібно вивчити на зубок, перш ніж запускати балансувальний стенд.
Правильне встановлення балансувального верстата для шиномонтажу
Перш ніж здійснити запуск такого агрегату, як балансувальний верстат, переконайтеся, що пристрій правильно встановлений. Це досить сильне обладнання. Тому балансувальний верстат для шиномонтажу вимагає не тільки грамотного звернення, але й у встановлення у відповідному місці згідно з інструкцією виробника. Отже, це обладнання можна встановлювати та експлуатувати:
- усередині приміщень, поза доступом до природних опадів;
- в середовищі, що не є вибухонебезпечним;
- при вологості від 30 до 80% без конденсації;
- за умови, що температура знаходиться в діапазоні 0 – +50 градусів за Цельсієм;
- на рівній підставі, міцність якого розрахована на навантаження, що включає вага самого стенда + максимальна допустима вага колеса.
Переконайтеся, що ви можете забезпечити умови перед тим, як купити балансувальний верстат для коліс для вашого автосервісу.
Техніка безпеки під час роботи з балансувальним верстатом
Більшість балансувальних стендів для автосервісу мають безліч наклейок, що попереджають про можливу небезпеку. Виробники в один голос стверджують, що знімати їх категорично не можна. Більше того, якщо стікери стали непомітними або відпали з часом, краще їх оновити. Місце їх розміщення на балансувальному верстаті для шиномонтажу, а також написи та забарвлення є постійним нагадуванням про можливі небезпечні ситуації, а також тяжкість можливих наслідків.
Також при роботі з балансувальним верстатом для коліс слід:
- використовувати засоби індивідуального захисту (окуляри, рукавички);
- уникати контакту з елементами, що знаходяться під напругою;
- знеструмлювати агрегат перед його ремонтом чи технічним обслуговуванням;
- дотримуватися загальних правил роботи з електричним обладнанням, а також пристроями, що включають в себе елементи, що швидко обертаються.
Останній пункт особливо важливий, адже він може вплинути на інші умови роботи з балансувальним верстатом для автосервісу. Наприклад, якщо у оператора довге волосся, йому знадобиться не тільки рукавички та окуляри, але також і спеціальна шапочка при роботі з цим агрегатом.
Балансувальний верстат для коліс: важливість інструкції
Крім вищезгаданих вимог безпеки, важливе попереднє вивчення інструкції. Повірте, виробник зовсім не так складає цей супровідний документ для кожної моделі балансувального верстата для шиномонтажу. Навіть невеликі конструктивні відмінності є важливими. Тому виробник наполягає, що допуск до роботи з балансувальним стендом для коліс можливий лише після того, як співробітник уважно ознайомиться з інструкцією та повністю зрозуміє її зміст. Пам'ятайте, що помилки в експлуатації можуть призвести до травм (у тому числі й несумісних із життям) серед персоналу, а також серйозного псування обладнання автосервісу. А щоб купити нове, доведеться витратитись.
Кваліфікація оператора балансувального стенда для автосервісу
Ніяке вивчення інструкції балансувального верстата коліс не допоможе, якщо оператор не є кваліфікованим або перебуває в неадекватному стані. Однією з вимог до роботи з даним обладнанням є знаходження у тверезому розумі та здоровій пам'яті. Тому до роботи з балансувальним верстатом для автосервісу не можна допускати людей, які перебувають у стані алкогольного сп'яніння, навіть якщо це зовсім трохи. Також варто звернути на список лікарських препаратів, які приймає співробітник. Якщо серед них є медикаменти, приймання яких впливає на координацію, швидкість реакції та розумового процесу, допускати людину до керування балансувальним стендом категорично заборонено. Краще викликати іншого оператора або відкласти процедуру шиномонтажу, ніж ризикувати життям та здоров'ям спеціаліста.